HABERLER/NEWS

IBRA ESSEN 2023 DÜNYA PUL SERGİSİNDEN TÜRKİYE’YE ALTIN MADALYA

25 – 28 Mayıs 2023 tarihleri arasında Almanya’nın Essen kentinde düzenlenen FIP Dünya Pul Sergisine 66 ülkeden filatelinin 13 dalında 573 koleksiyon katıldı. 3660 panodan oluşan sergide, Türkiye’yi temsilen katılan 5 koleksiyon arasında Edirne Filatelist Derneği Başkanı Mehmet Edip Ağaoğulları’nın 8 panodan ve 128 föyden oluşan “Trakya Posta Tarihi” koleksiyonu da yer aldı. 51 uzmandan oluşan uluslararası juri heyetinin değerlendirmesi neticesinde 1854-1922 yılları arasında Osmanlı İmparatorluğu döneminde Edirne Vilayetine bağlı Trakya‘daki şehir ve yerleşim yerlerine ait posta damgalarının etüdü olan koleksiyon, 100 üzerinden 90 puan alarak Altın madalya ile ödüllendirildi. Bu ödül, derneğimizin bugüne kadar Dünya Pul sergilerinde almış olduğu en iyi derece olarak kayda geçti.

Bu sitede yer alan tüm görsellerin sahiplik ve kullanım hakları M. Edip AĞAOĞULLARI’na aittir. İzinsiz kullanımı, yayımlanması, çoğaltılması veya dağıtılması kesinlikle yasaktır.
Ownership and usage rights of all images on this site belong to M. Edip AĞAOĞULLARI. Unauthorized use, publication, reproduction or distribution is strictly prohibited.